Kamienica dawnego Muzyka w rękach miasta – na razie nie wiadomo co tam będzie

14.11.2017

Budynek dawnego ‘Muzyka” w rękach miasta, choć nie ma pomysłu na jego wykorzystanie. Sąd Rejonowy w Tarnowie uznał, że miasto stanie się prawowitym właścicielem całej kamienicy przy ulicy Mickiewicza 9, w której przez 60 lat mieściła się szkoła muzyczna.

Samorząd wystąpił z wnioskiem do sądu o potwierdzenie, że miasto posiada prawo do budynku. Jest on w bardzo złym stanie, zarówno na zewnątrz jak i w środku.

Z czym się on kojarzy mieszkańcom? – Chodziłam tam do szkoły muzycznej i wiąże się z tym miejscem wiele wspaniałych wspomnień. W dobrym miejscu była, dużo młodzieży z okolicznych szkół tutaj chodziło, różne instrumenty było słychać – perkusja, ćwiczenia na fortepianie. Warunki tam nie były najlepsze, jeśli chodzi o akustykę. Ciężko patrzy mi się na to w jakim stanie jest ten budynek w tym momencie – mówią tarnowianie.

Urząd Miasta tłumaczy, że sprawa jest jeszcze zbyt świeża, by mówić o jakichkolwiek planach na wykorzystanie budynku.

Samorząd wystąpił z wnioskiem do sądu o potwierdzenie, że miasto posiada prawo do budynku. Poprzednia właścicielka zdobyła unieważnienie decyzji o przekazaniu kamienicy do Skarbu Państwa. Teraz Sąd znów przyznał, że jednak należy się ona miastu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN