Kamienica przy ulicy Krakowskiej staje się historią [WIDEO]

07.06.2018

Dzisiaj (7.06) przed południem rozpoczęła się rozbiórka budynku. Po kilku godzinach burzenia zniknęła już połowa budynku. Powstało przy tym tyle pyłu, że zaczął przeszkadzać zarówno robotnikom jak i mieszkańcom.

– Prowadząc tego typu rozbiórki, miejsce budowy powinno być cały czas polewane wodą. Na miejscu już dawno powinna być straż pożarna która zapewni wodę – tłumaczy jeden z mieszkańców.

Na miejscu pojawił się samochód Sądeckich Wodociągów, jednak pyłu nadal było dużo.

Prace przy wyburzaniu kamienicy potrwają do końca tego tygodnia. Przez ten czas nieprzejezdne będzie skrzyżowanie ulic: Krakowskiej, Dunajcowej i Starowiejskiej.

– Jest to standardowa metoda rozbiórki koparką mechaniczną – tłumaczy kierownik budowy Sebastian Nowak z firmy Banimex odpowiedzialnej za budowę nowego mostu heleńskiego. – Na początku budynek zostanie rozebrany do poziomu terenu, później robotnicy zajmą się porządkowaniem placu budowy – dodaje.

W miejscu kamienicy w lipcu rozpocznie się budowa nowego ronda. – To będzie dwupasmowe rondo turbinowe. Jeszcze przed wjazdem na nie trzeba będzie podjąć decyzję w którym kierunku chce się jechać – wyjaśnia Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Nowe rondo ma być gotowe na początku września.

Rozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu.

Publiée par RDN Nowy Sącz sur jeudi 7 juin 2018

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Sebastian Nowak
Grzegorz Mirek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN