Kampania do Europarlamentu nabiera tempa

29.03.2019

Poszczególni kandydaci odsłaniają karty i spotykają się z wyborcami. Prezentują też swoje programy wyborcze.

Praca nad poprawą systemu prawnego oraz suwerenności państw Unii Europejskiej. To plan pracy w Parlamencie Europejskim w przypadku uzyskania mandatu posła przez prof. Włodzimierza Bernackiego.

Przedstawiciel regionu tarnowskiego na listach Prawa i Sprawiedliwości w majowych wyborach planuje prace w komisjach rozwoju współpracy państw członkowskich.

Trzeba wyjaśnić pojęcie suwerenności wszystkich krajów – podkreśla prof. Włodzimierz Bernacki.

– Chce mówić o kwestiach i zasadach suwerenności. Jak ta zasada suwerenności była definiowana przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, a jak się teraz zmieniła. Jak się ma ten system trójpodziału władzy, do którego byliśmy przyzwyczajeni, a jak wygląda on teraz. Kiedy obok władzy wykonawczej, ustawodawczej i sądowniczej, mamy władze te, które tworzą prawo.

Prawo i Sprawiedliwość chce poprawić wynik wyborczy w Małopolsce i świętokrzyskim sprzed pięciu lat i uzyskać o jeden mandat więcej. – Mamy lidera oraz kandydatów, którzy mogą o ten cel powalczyć – dodaje Włodzimierz Bernacki.

– Prawo i Sprawiedliwość podjęło działania, aby uzyskać tu w regionie jak największą liczbę mandatów. W tej kadencji mieliśmy trzy. Teraz na miejscu pierwszym pojawił się nieprzypadkowo prawdziwy lider. Taki który jest liderem wszystkich list Prawa i Sprawiedliwości w całej Polsce. W związku z tym sygnał jest prosty. Chcemy uzyskać cztery mandaty.

Dodajmy że jedynką na listach PiS w województwie małopolskim i świętokrzyskim jest wicepremier Beata Szydło. Na dalszych miejscach znaleźli się m.in. obecny europoseł Ryszard Legutko, czy też parlamentarzyści Patryk Jaki, Dominik Tarczyński, Michał Cieślak czy też Arkadiusz Mularczyk.

A wybory już 26 maja.

Posłuchaj:
Włodzimierz Bernacki
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN