Kaplica cmentarna w Krzyżu będzie wyremontowana na Wszystkich Świętych

09.10.2017

Jeszcze przed 1 listopada zakończy się remont kaplicy cmentarnej w Krzyżu. W tym roku to jedna z kluczowych inwestycji Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie.

Na pozostałych tarnowskich nekropoliach większość prac przeprowadzona została w lecie – podkreśla Maria Wójcik, dyrektor Miejskiego Zarządu Cmentarzy. – Na cmentarzu w Krzyżu wykonaliśmy renowacje dachu w kaplicy. W Krzyżu i Mościcach wybudowane zostały granitowe piwniczki, przeznaczone do sprzedaży. Na Starym Cmentarzu dobiega końca remont kopca Powstańców Styczniowych, natomiast w Mościcach przebudowywany jest plac wokół pomnika Ofiar Faszyzmu – dodaje dyrektor MZC.

Tylko w tym roku wydano na inwestycje blisko 400 tysięcy złotych. Jak dodaje Maria Wójcik, każdy remont musi być przemyślany. – Staramy się zaplanować wszystkie prace w taki sposób na ile nam pozwalają finanse. My mamy własny budżet i musimy ściśle w ryzach trzymać nasze wydatki. Dlatego że głównym wydatkiem zarządu cmentarzy jest utrzymywanie bieżące nekropolii czyli wywózka śmieci i porządek. Ale w każdym roku staramy się coś zrobić – twierdzi Maria Wójcik.

Dodajmy, że Miejski Zarząd Cmentarzy w Tarnowie ma pod swoją opieką cztery nekropolie w Krzyżu, Mościcach, w Klikowej oraz Stary Cmentarz w centrum miasta.

Posłuchaj:
Maria Wójcik
Maria Wójcik
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN