Kapryśna pogoda zmusiła do zamknięcia lodowisk – sprawdź gdzie

11.01.2018

Zima w tym roku jest wyjątkowo kapryśna. Jednego dnia pada śnieg i temperatury spadają poniżej zera, by kolejnego zaświeciło słońce, które zamienia biały puch w wodę. To nie pomaga uprawiać zimowe sporty. Niektóre lodowiska w regionie są czasowo zamknięte.

Miłośników jazdy na łyżwach na Sądecczyźnie nie brakuje, szczególnie wśród młodszych mieszkańców regionu. Choć tych starszych także można spotkać na tafli. Niestety nie wszędzie mogą uprawiać ten sport w regionie. Kapryśna pogoda zmusiła zarządców niektórych lodowisk do tego, by zamknąć ślizgawkę i czekać na poprawę warunków. Tak jeszcze kilka dni temu było w Tymbarku w powiecie limanowskim. Lodowisko po krótkiej przerwie znów może być odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Ślizgawka jest też cały czas otwarta w Limanowej, gdzie możecie także wypożyczyć sprzęt do jazdy na łyżwach.

Z łyżew i ślizgawki mogą skorzystać też mieszkańcy Krynicy. W uzdrowisku działają dwa lodowiska w centrum i na osiedlu Czarny Potok. Jednak dwa pozostałe w Tyliczu i Mochnaczce Wyżnej są zamknięte.

– One nie zostały rzeczywiście uruchomione ze względu na to, że było zbyt ciepło, poza tym było mało chętnych, ale będą czynne już za kilka dni przy okazji rozpoczęcia ferii zimowych – tłumaczy Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy.

Problemu z zamkniętymi lodowiskami nie mają mieszkańcy Nowego Sącza. W mieście są dwa czynne lodowiska, jedno na płycie sądeckiego rynku, drugie przy hali sportowej MOSiR. Skoki temperatur nie przeszkadzają też w działaniu lodowiska Zapopradzie w Muszynie.

– W tym momencie radzimy sobie, agregaty, które mrożą lodowisko, bez przerwy działają, nie chcemy na razie zamykać ślizgawki – przekonuje Iwona Wachna z działu promocji Urzędu Miasta w Muszynie.

Zamknięcia lodowiska nie planuje też wójt Chełmca. Jak twierdzi Bernard Stawiarski kryta ślizgawka cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników łyżwiarstwa.

– Na to lodowisko chętnie przychodzą mieszkańcy już od paru lat. Ta tafla jest cały czas dobrze utrzymywana, powłoka jest jak szklanka – mówi Stawiarski.

Ślizgawki z powodu pogody nie ruszyły także w Szczawnicy.

Lodowiska w regionie na pewno umilą czas całym rodzinom podczas ferii zimowych. Od najbliższego weekendu przerwę zimową będą mieli uczniowie województw zachodnio-pomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i opolskiego. Małopolska musi poczekać na swoją kolej do 12 lutego.

Posłuchaj:
Relacja
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN