Kardynał Stanisław Dziwisz podczas uroczystości Przemienienia Pańskiego: Powierzajmy się Chrystusowi [ZDJĘCIA]

06.08.2021

Powierzając się Bogu, my sami możemy być przemienieni – mówił dziś (6.08) w Nowym Sączu kardynał Stanisław Dziwisz, który przewodniczył sumie podczas uroczystości Przemienienia Pańskiego.

Dziś centralne obchody odpustu na sądeckiej górze Tabor. Liczni wierni, którzy zgromadzili się przy bazylice św. Małgorzaty usłyszeli zachętę kardynała Dziwisza do relacji z Panem Jezusem.

– Powierzając się Bogu, przyjmując w naszym życiu Jezusa Chrystusa, jako Pana i Zbawiciela, my sami możemy być przemienieni. Dlatego tutaj przychodzimy. Może dostrzegamy nowe zagrożenia dla naszych rodzin, ale to wszystko złóżmy w sercu Jezusa.

Bliski współpracownik św. Jana Pawła II wspominał też przyjazd ówczesnego kardynała Karola Wojtyły do Nowego Sącza 6 sierpnia 1971 roku. Wtedy też obraz Przemienienia Pańskiego został przeniesiony do ołtarza głównego z ołtarza bocznego.

Na dzisiejszą sumę odpustową przyjechał także ordynariusz diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż i biskup diecezjalny Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej Mirosław Gucwa. Licznie uczestniczyli w niej także wierni z Sądecczyzny oraz pielgrzymi.

Choć za nami traumatyczne wydarzenia związane z pandemią, kult Pana Jezusa Przemienionego jest wciąż mocny. Im bardziej wchodzimy w różne trudności życiowe, tym bardziej potrzebujemy Bożej pomocy. Ta pomoc od stuleci płynie za pośrednictwem cudownego obrazu Pana Jezusa Przemienionego. Oczywiście jeśli jesteśmy otwarci na jego obecność i łaski – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Opust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu potrwa do niedzieli (8.08).

Posłuchaj:
Kardynał Stanisław Dziwisz
Biskup tarnowski Andrzej Jeż
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN