Karolina inspiruje. W Zabawie podsumowano konkurs “Bł. Karolino świeć nam przykładem”[ZDJĘCIA]

08.06.2021

Ponad stu laureatów zostało nagrodzonych podczas finału ogólnopolskiego konkursu poetycko-plastycznego “Bł. Karolino świeć nam przykładem”. 

W Zabawie nagrody wręczali Barbara Nowak, Małopolska Kurator Oświaty i biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Na konkurs napłynęło prawie tysiąc sto prac z całej Polski. Patronat nad tym wydarzeniem objęło radio RDN.

Niektórzy laureaci pokonali wiele kilometrów, żeby dotrzeć do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Lilianna Telus przyjechała z województwa kujawsko – pomorskiego. Jest laureatką w kategorii dorosłych.

 – Jestem tutaj pierwszy raz i jestem szczęśliwa. To urocze miejsce. Karolina jest dla mnie przykładem i daje przykład młodym w tym trudnym czasie – dodaje.

Aurelia Binas uczy się w Gliwicach i zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich. Jak mówi, dzięki konkursowi poznała lepiej bł. Karolinę.

– Słyszałam o Niej, ale nie zagłębiałam się w Jej życie. Dopiero wzięcie udziału w konkursie pozwoliło mi poznać tę historię i wziąć bł. Karolinę jako ideał do którego myślę, że wiele dziewcząt dąży – podkreśla.

– Bł. Karolina przyciąga dzieci, młodzież i starszych – tak konkurs podsumowuje Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Radłowskiej.

 – W tym roku hasłem konkursu były słowa “Godność i powołanie człowieka w czasach próby”. Temat odniósł się do sytuacji, kiedy ludzie zostali zamknięci w domach. Myślę, że także to się przyczyniło, że mamy tak dużo prac. Wiele szkół dzwoniło, że mają trudniejszy kontakt z uczniami, a jednak młodzi wzięli udział – dodaje.

Jadwiga Bieś jest czcicielką bł. Karoliny, od 18 lat organizuje konkurs poetycko – plastyczny poświęcony dziewicy i męczennicy. Dziś z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża odebrała medal ‘Dei Regno Servire” (łac. Służyć Królestwu Bożemu).

Posłuchaj:
Lilianna Telus
Aurelia Binas
Jadwiga Bieś
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN