Karta Praw Rodziny w powiecie nowosądeckim?

23.03.2021

Blisko tysiąc mieszkańców Sądecczyzny chce wprowadzenia przez powiat nowosądecki Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Tyle podpisów znalazło się pod projektem uchwały przedstawionym przez Komitet Inicjatywy Obywatelskiej “Powiat za rodziną”.

– W zasadzie ona odwołuje się do istniejącego porządku prawnego, czyli Konstytucji. Na przykład definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny co wyklucza jakiekolwiek wprowadzanie ideologii do szkół. Jest wymierzona w ideologię gender, którą się nam narzuca. Ma też wspierać rodziny na poziomie gospodarczym – mówi pełnomocnik komitetu, Wojciech Jaskółka.

Podpisy były zbierane m.in. pod kościołami w Żeleźnikowej, Paszynie, Mogilnie, Cieniawie i Mystkowie. – Zaangażowana była też grupa Akcji Katolickiej z Barcic – podkreśla członek komitetu, Stanisław Dobrowolski.

– Zbiórka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, nie spodziewaliśmy się, że odniesiemy taki sukces z punktu widzenia ilościowego. Mniej więcej dwukrotnie przekroczyliśmy zakładaną liczbę podpisów – wyjaśnia.

Projekt uchwały został złożony wczoraj do biura rady powiatu nowosądeckiego. Jeśli podpisy i wniosek zostaną pozytywnie zweryfikowane, to nad Samorządowo Kartą Praw Rodzin radni będą musieli pochylić się już w trakcie najbliższego posiedzenia.

Projekt proponowany dla powiatu nowosądeckiego jest oparty o projekt przygotowany przez ekspertów Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Posłuchaj:
Wojciech Jaskółka
Stanisław Dobrowolski
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN