Każdy może pomóc w ufundowaniu prezentów dla podopiecznych Domu Dziecka w Jasieniu

02.12.2020

Akcję zbiórki zainicjowało jedno ze stowarzyszeń. Co ciekawe podobna inicjatywa pojawiła się także w Wielkiej Brytanii.

Wychowankowie domów dziecka zazwyczaj potrzebują wsparcia w okresie świątecznym. Placówka w Jasieniu jest jednak w szczególnym położeniu nie tylko ze względu na obecną sytuację epidemiologiczno-sanitarną, ale też w związku ze zmianami legislacyjnymi. Zgodnie z nowymi przepisami w budynku musiały bowiem zostać przeprowadzone niezbędne prace remontowo-budowlane, aby wydzielić w nim dwie odrębne placówki, co pochłonęło sporo sporo pieniędzy.

Zbiórkę na świąteczne prezenty dla dzieci zainicjowali na portalu zrzutka.pl członkowie i fani Stowarzyszenia Quadowa Grupy Południe.

Ze względu na sytuację pandemiczną, nie mogliśmy wesprzeć teraz Domu Dziecka tak jakbyśmy chcieli – naszą obecnością i eventami. Zachęcamy do wpłat szczególnie naszych członków, jeśli osoby nam kibicujące też postanowią coś dołożyć na ten szczytny cel, dzieci na pewno będą szczęśliwe – przekonują inicjatorzy akcji.

Po uzgodnieniach z dyrekcją zamierzają przygotować paczki świąteczne, by trafiły do placówki przed 24 grudnia. Sponsor stowarzyszenia jedna ze spółek postanowiła podwoić wpłaty zebrane w czasie akcji. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Akcja pomocy dla Domu Dziecka w Jasieniu organizowana jest także w miejscowości Poole na południu Anglii. Tam w najbliższą sobotę w Polskiej Sobotniej Szkole im. Kornela Makuszyńskiego w zaplanowano Marsz Dobroci, podczas którego armię aniołów ma zachęcać do wsparcia placówki.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN