Każdy z nas może wesprzeć miejscowy sport i dążenia młodego, zdolnego człowieka do sukcesu na Olimpiadzie

25.01.2021

Wicemistrz świata w pływaniu Wojciech Wojdak potrzebuje wsparcia w walce o stypendium, które pomoże mu w przygotowaniu do tych najważniejszych zawodów.

Jak można to zrobić i dlaczego jest to ważne?

Przed czterema laty 20-letni Wojciech Wojdak, pochodzący z Maszkienic, a trenujący w Brzesku pod okiem Marcina Kacera, zdobył w mistrzostwach świata brązowy medal na 1500 m stylem dowolnym. Rok później w Budapeszcie sięgnął po tytuł wicemistrza świata na dystansie 800 metrów, ustanawiając nowy rekord kraju.

Niestety epidemia koronawirusa i odwołanie wielu zawodów utrudniły jego przygotowania do Igrzysk Olimpijskich i spowodowały wiele problemów.

Mimo to zawodnik nie poddaje się. Liczy, że będzie mógł reprezentować Polskę w Tokio i zabiega o stypendium.

– Straciłem ostatniego sponsora, jedynego tak naprawdę, z którym się rozstaliśmy po trzech latach współpracy. I stypendium bardzo by mi się przydało, ponieważ byłoby to jedyne źródło utrzymania i pozwoliłoby to trenować.

Aby pomóc zrealizować sportowe plany i marzenia poprzez zdobycie stypendium “Złoty bilet” w wysokości 40 tys. zł wystarczy polubić film Wojciecha Wojdaka w serwisie YouTube (to ważne nie Facebook). Istotne, by zrobić to do poniedziałku 25 stycznia.

Posłuchaj:
Wojciech Wojdak
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN