Kazimierz Wiatr: – Ciężko zachować spokój, jak niszczone są wartości rodzinne

18.01.2022

Senator Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie Słowo za Słowo podkreślał, że popiera działania powiatu tarnowskiego związane z odwołaniem się od decyzji ws. uchylenia tzw. uchwały anty LGBT.

Na antenie RDN Małopolska podkreślał, że należy bronić rodziny przed ‘straszliwymi’ ideologiami.

Szanuję postawę powiatu tarnowskiego i nie dziwię się, że trwają przy tych wartościach, aczkolwiek jest to bardzo trudna próba i muszę powiedzieć, że to jest poważny sprawdzian dla każdego. Przeżyliśmy straszny Strajk Kobiet, który był pełen wulgaryzmów i gorszących scen no i my nie możemy się przed takimi rzeczami nie bronić. Nie możemy nie bronić kościołów i rodziny.

Prof. Kazimierz Wiatr dodaje, że sprawy związane z wychowaniem młodzieży zawsze były dla niego priorytetem i nie może pogodzić się z sytuacją, gdy tradycyjne wartości rodzinne są niszczone.

Wiemy, że w ostatnich miesiącach wiele samorządów anulowało tego typu uchwały. To jest łamanie sumień! Wiedzieli, że robią to pod naporem Unii Europejskiej, która zagroziła, że nie prześle im swoich pieniędzy. To jest coś niesłychanego, że byliśmy zmuszani do wprowadzania zmian.

Senator RP dodaje, że w rezolucjach jest napisane, że nie będzie się ingerować w prywatną sferę obywateli, a jedynie ‘chronić szkoły przed skandalicznymi treściami’.

Przypomnijmy, Wojewódzki Sąd Administracyjny, na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich, uchylił uchwałę powiatu tarnowskiego w sprawie powstrzymania ideologii LGBT. Starosta Roman Łucarz w rozmowie z Radiem RDN Małopolska podkreślał, że starostwo zamierza odwołać się od tej decyzji.

Czytaj więcej o tej sprawie:

Powiat tarnowski zamierza się odwołać od decyzji o uchyleniu uchwały o ‘ideologii LGBT’. Starosta: To bulwersujące i niezrozumiałe

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN