Kiedy powrócą kursy autobusowe na trasie Żabno-Dąbrowa Tarnowska?

26.01.2021

Nie mam czym dojechać do szpitala na rehalibitację, ani do mieszkającej w Dąbrowie Tarnowskiej rodziny – mówi jedna z rozżalonych mieszkanek Żabna i interweniuje w radiu RDN Małopolska.

Jeszcze do listopada zeszłego roku transport na trasie Żabno-Dąbrowa Tarnowska zapewniała firma transportowa Wiesława Rarusa. Przez dzień przewoźnik wykonywał dziewięć kursów.

Przewoźnik zawiesił swoje usługi ze względu na pandemię koronawirusa – informuje burmistrz Żabna Marta Herduś. -Przede wszystkim do tej pory pan Wiesław Rarus kursował regularnie Dąbrowa Tarnowska-Morzychna-Żabno od maja do listopada 2020. To była też nasza inicjatywa, żeby poszukiwać takie firmy, które by tą linię obsługiwały. Staraliśmy się o to, bo jest to ważne dla mieszkańców. Natomiast to że zawiesił, jest spowodowane panującą pandemią, ale pan Rarus deklaruje chęć powrotu na tą linię, z chwilą kiedy szkoły wrócą do normalnej, stacjonarnej nauki.

Na razie nie wiadomo, czy wróciłyby wszystkie kursy, które były w rozkładzie w zeszłym roku.

Jak dodaje burmistrz Żabna, chętna do wykonywania kursów na trasie Żabno-Dąbrowa Tarnowska jest też firma transportowa Pławecki. Jednak również uzależnia uruchomienie kursu od powrotu dzieci i młodzieży do szkół.

Posłuchaj:
Marta Hedruś
Bartek Ziaja, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN