Kiedy rozbudowa ronda na ulicy Krakowskiej?

03.03.2021

Plan rozbudowy ronda na ulicy Krakowskiej w Tarnowie pojawił się już zeszłym roku. Mają tu powstać buspasy przeznaczone dla komunikacji miejskiej.

W tym momencie trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej, potrwa do do końca roku – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek.

– W pierwszym etapie przewidujemy rozbudowę ronda, które jest zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej-Narutowicza-Sikorskiego. To rondo zostanie wyposażone w dodatkowe pasy, które będą przeznaczone dla komunikacji zbiorowej, czyli powstaną buspasy z ulicy Sikorskiego, w ulicę Krakowska, jak również z ulicy Krakowskiej w ulicę Narutowicza.

Miasto zakłada, że ten etap prac uda się wykonać do końca 2022 roku. W budżecie jest na to zaplanowanych 9,5 miliona złotych z dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W kolejnym etapie miasto chce wybudować rondo na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Bandrowskiego. Zostanie też przebudowany odcinek drogi łączący oba te ronda. Ma to usprawnić dojazd do terenów byłego Owintaru.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN