Kiedy śmieci? O odbiorze odpadów mieszkańcom gminy Tuchów przypomni aplikacja

19.02.2021

Urząd Miejski w Tuchowie udostępnił mieszkańcom bezpłatną aplikację Kiedysmieci.info z harmonogramem odbioru odpadów w gminie.

Jak mówi burmistrz Tuchowa, choć aplikacja w gminie funkcjonuje dopiero od kilku dni, cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

To bardzo prosta aplikacja, a bardzo pomocna – dodaje Magdalena Marszałek.

– W aplikacji są wprowadzone poszczególne rejony z całej gminy i harmonogramy odbioru śmieci. Każdy mieszkaniec, określając miejsce swojego zamieszkania, będzie otrzymywał komunikaty. Jest tam harmonogram na cały rok, jeżeli będą zmiany, będą tam na bieżąco aktualizowane. Również za pośrednictwem aplikacji będziemy przekazywać mieszkańcom nowe informacje. Wiem, że aplikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem, widzimy, że mieszkańcy pochwalają takie udogodnienia, a dla gminy to żaden koszt, jedynie symboliczna oplata.

Aplikacja jest darmowa i anonimowa – mieszkańcy określają jedynie rejon zamieszkania.

Użytkownicy otrzymują powiadomienie o konieczności wystawienia odpowiedniego kosza. Mogą też zdecydować na ile wcześniej chcą takie powiadomienie otrzymywać.

Z aplikacji mogą już skorzystać także mieszkańcy gmin Lisia Góra, Szerzyny, Kamionka Wielka, Stary Sącz, Łukowica i miasta Mszana Dolna.

Posłuchaj:
Magdalena Marszałek
Anna Szczepanek, fot. kiedysmieci.info
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN