Kierowcy pamiętajcie o zapinaniu pasów bezpieczeństwa

06.07.2018

Dziś (6.07) zapominalskim przypominają o tym policjanci w ramach akcji PASY. Sprawdzają czy kierujący i pasażerowie korzystają z nich podczas jazdy, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach przewożone są w prawidłowy sposób.

Policja przypomina, że niekorzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji czy nawet gwałtownego hamowania.

W chwili zderzenia samochodu z przeszkodą, na osoby będące wewnątrz pojazdu działa ogromna siła bezwładności, która powoduje, że człowiek przez moment ma masę zderzeniową wynoszącą nawet kilka ton. Zapięte pasy pomagają również w kierowaniu pojazdem, w pewien sposób wiążą kierowcę z samochodem i umożliwiają lepsze wyczucie ruchów pojazdu i precyzję kierowania.

Warto też zwrócić uwagę na prawidłowe przewożenie najmłodszych w fotelikach.

Pas barkowy powinien opierać się na ramieniu dziecka, a nie na szyi. Nie wolno układać pasa pod rączkami dziecka lub za jego plecami. Pas biodrowy powinien przechodzić na wysokości miednicy, a nie na brzuchu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN