Kierowcy pytają dlaczego z wiaduktu zniknęli pracownicy?

22.08.2018

Dlaczego nie ma pracowników w rejonie wiaduktu na Krakowskiej w Tarnowie? Pytają o to kierowcy i mieszkańcy.

Są zaniepokojeni, że od kilku dni prace remontowe stanęły, a na placu nie ma pracowników. Nasza reporterka postanowiła sprawdzić, ile osób pracuje w tym miejscu?

-Nie ma nikogo. Od kilku dni na placu nie widać zainteresowania budową, nie ma pracowników. Plac budowy opustoszał. Tyle lat to trwa, ciężko się jeździ. Te prace idą tak powoli. Każdy, kto jedzie w tę stronę, mówi, że to jest tragedia – opowiadają ludzie.

Co na to PKP?

– Pracownicy wrócą na Krakowską w najbliższych dniach, teraz wykonawca maksymalnie koncentruje siły przy obiektach na ulicach Gumniskiej i Warsztatowej, by jak najszybciej zakończyć prace – powiedziała Dorota Szalacha, rzecznik prasowy PKP w Krakowie.

Tymczasem tarnowianie pytają, kiedy skończy się remont wiaduktu przy ul. Krakowskiej? Przedstawiciele PKP mówią, że prace drogowe są zaawansowane.

– Zostało nam dokończenie robót drogowych na nitce od strony Krakowa. Na ul. Kochanowskiego musimy jeszcze usunąć kolizję z instalacją. Żeby wybudować tam drogę musimy przełożyć sieć podziemną. To nie będą opóźnienia, bo to wszystko jest zaplanowane. Planujemy przekazanie do odbiorów w październiku, bo jeszcze musimy przełożyć ruch na nitkę od strony Krakowa i dokończyć obiekt na nitce od strony Rzeszowa – powiedział Piotr Jędrzejczyk, dyrektor projektu ds. modernizacji trasy Kraków – Rzeszów.

Kierowców czekać będzie ponowna zmiana organizacji ruchu na Krakowskiej prawdopodobnie we wrześniu.

Posłuchaj:
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN