Kierowcy pytają czy wiadukt nie jest za głęboki?

14.08.2018

Wiadukt przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie ma być bardziej dostępny dla samochodów ciężarowych. W czasie modernizacji, pogłębiony został przejazd pod torami kolejowymi.

Przed remontem pod wiaduktem mogły przejeżdżać samochody o wysokości maksymalnej 3,5 metra. Po otwarciu drogi, tiry i autobusy przejadą bez ograniczeń.

– Dotychczasowe ograniczenia dotyczące wysokości pojazdów zostaną zniesione – mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Wiadukt ten zyskał większą skrajnię zarówno pionową jak i poziomą. Pozwoli to na prowadzenie ruchu wszelkich pojazdów. W związku z powyższym było konieczne obniżenie niwelety drogi, w ten sposób by zachować większe parametry przejazdu po tej ulicy – tłumaczy urzędnik.

W ciągu ostatniego tygodnia przejazd pod wiaduktem na ulicy Gumniskiej był dwukrotnie zalany przez deszcze. – System kanalizacji musi być sprawny, kiedy będzie ona otwarta dla samochodów – dodaje Artur Michałek. -Nie zakładamy, aby taka sytuacja mogła mieć jeszcze miejsce. Ponieważ niweleta drogi została zaprojektowana poniżej zwierciadła wód gruntowych, niezbędnym było wykonanie specjalnej wanny. Jest to izolacja pozioma, która będzie chronić wiadukt przed zalaniem – wyjaśnia urzędnik.

Pracownicy tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji czekają na ustalenie terminu odbioru technicznego drogi. Prawdopodobnie odbędzie się on na przełomie sierpnia i września.

Po tym jak zostanie otwarty przejazd na ulicy Gumniskiej, drogowcy rozpoczną prace przy modernizacji ulicy Lwowskiej.

 

 

Posłuchaj:
Artur Michałek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN