Kierowcy się gubią na Słonecznej – trzeba uważać

27.08.2018

Zamieszanie podczas kolejnego remontu. U zbiegu ulic Słonecznej i Alei Jana Pawła II w Tarnowie ruszyły prace związane z modernizacją drogi krajowej nr 73. Zmiana organizacji ruchu w tym miejscu ciągle sprawia sporo trudności kierowcom.

-Kierowcy mają duże problemy i to widać gołym okiem – potwierdza asp. sztabowy Tomasz Marek z tarnowskiej drogówki. – Widać ogromne zdezorientowanie po minach kierowców. Myślę, że z biegiem czasu, a mam nadzieję, że nastąpi to bardzo szybko, kierujący mówiąc kolokwialnie nauczą się nowej sytuacji, będą bardziej poradni w tym miejscu, a bardziej przewidujący i chcący szybciej dostać się do swoich punktów docelowych będą po prostu wybierali inne alternatywy – mówi policjant.

-Ruchem na remontowanym skrzyżowaniu kieruje policja i należy stosować się do zaleceń funkcjonariuszy – przypomina Tomasz Marek. – Patrzmy dokładnie na gesty policjanta. Przypominam – pozycja boczna oznacza to samo co zielone światło. Natomiast pozycja frontalna oraz tylna oznacza, że mamy zakaz wjazdu na skrzyżowanie. Patrzmy na to co policjant pokazuje do nas gestami rąk. Nasi funkcjonariusze starają się robić to czytelnie, tak aby usprawnić ten ruch – dodaje policjant.

Remont ulicy Słonecznej w Tarnowie ma potrwać do końca roku.

Posłuchaj:
Tomasz Marek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN