Kilkuletni objazd wiaduktu na al. Tarnowskich w końcu ma być już tylko przykrym wspomnieniem

07.05.2020

Po dwuletnim poślizgu widać koniec prac pod wiaduktem na Al. Tarnowskich, a po blisko czteroletniej przerwie kierowcy będą mogli wrócić na dawną trasę pod Górą św. Marcina. Do końca czerwca, jak zapewniają Polskie Linie Kolejowe, droga ma być gotowa, a dla ruchu oddana przed połową wakacji.

Odetchną nie tylko kierowcy, którzy musieli nadkładać codziennie drogę, ale i mieszkańcy rejonu ul. Tuwima, którzy przez lata musieli znosić uciążliwości nasilonego ruchu.

Jak mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK, zakończyły się prace, które były powodem opóźnień i problemów. Chodzi o izolacją przeciwwodną, która ma zabezpieczać przed zalewaniem przez wody gruntowe.

– Zbliżamy się do końca. Prace cały czas trwają i trwały mimo tych trudnych warunków. Trwają roboty wykończeniowe – pokrycie płyty żelbetowej specjalną warstwą antykorozyjną, budowa kanalizacji deszczowej. W najbliższych dniach wykonawca ma rozpocząć prace brukarskie i budowę drogi pod wiaduktem oraz ulicy Torowej. Oczywiście zarówno inwestor, jak i wykonawca, ale przede wszystkim mieszkańcy oczekują, aby te prace się zakończyły, aby ten 18. obiekt zapewniał w Tarnowie sprawną komunikację.

Wiadukt przy al. Tarnowskich to już ostatni, przy którym trwają prace w Tarnowie.

Posłuchaj:
Dorota Szalacha
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN