Klasa patronacka dużej firmy i duże możliwości dla uczniów

18.10.2018

Młodzież będzie mogła liczyć na płatne staże czy preferencyjne warunki zatrudnienia, a szkoła zyska lepsze wyposażenia pracowni zawodowych.

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu powstanie klasa patronacka firmy Kirchhoff Polska.

Przedsiębiorstwo wytwarza i dostarcza części i komponenty do samochodów osobowych produkowanych w Polsce i innych krajach Europy.

– To nie pierwszy projekt realizowany przez szkołę i firmę – przypomina Mariusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. – Przystosowujemy kształcenie zawodowych do potrzeb rynku pracy. Odbyliśmy wiele spotkań z Kirchhoffem, po to, aby poznać ich oczekiwania co do dodatkowego zakresu wiedzy i umiejętności, które musi nabyć nasz uczeń, aby mógł pracować w firmie – wyjaśnia.

Jak tłumaczy prezes Zarządu Kirchhoff Polska, Janusz Soboń, projekt współpracy z mielecką szkołą techniczną jest przykładem odpowiedzialności firmy także za obszar edukacji. – Młodzieży zagwarantujemy staże, po 150 godzin rocznie. Przeszkolimy także nauczycieli. Po zakończeniu tego projektu chcemy nadal współpracować z Zespołem Szkół Technicznych, aby młodzież w przyszłości była zainteresowana pracą u nas – zapowiada.

Projekt realizowany jest w ramach ‘Podkarpackiej Akademii Motoryzacji” przy wsparciu z programu RPO. Będzie trwał dwa lata.

Posłuchaj:
Mariusz Wojciechowski
Janusz Soboń
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN