Klub Inteligencji Katolickiej obchodził 40-lecie swojego istnienia

11.11.2021

W Święto Niepodległości swoje 40-lecie istnienia świętował Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu. Za działalność klubu oraz jego członków, modlono się podczas Mszy św. za Ojczyznę, która odprawiona została w kościele św. Kazimierza.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż, który przewodniczył Mszy św., podkreślał, że takie inicjatywy jak KiK muszą stanąć przed nowymi wyzwaniami, jakimi są pojawiające się kolejne ideologie społeczne i w prawidłowy sposób tłumaczyć je ludziom.

Poszukujemy, teraz w tych nowych odsłonach, dotarcia do drugiego człowieka, właśnie w kontekście współczesnej kultury. 

Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej, Bożena Jawor, mówiła o działalności klubu przez minione cztery dekady pod kątem akcji społecznych.

Obozy dla dzieci lwowskich, obozy dla dzieci z biednych rodzin, spotkania mikołajkowe, również obozy i kursy językowe dla dzieci – wymieniała.

Jeśli chodzi o wyzwania, to właśnie pod kątem zmieniającego się społeczeństwa, Bożena Jawor zauważyła, że właściwą rangę trzeba położyć na tłumaczenie ludziom rzeczywistości i rozdziału prawdy od kłamstwa, ale nie tylko.

Ja myślę, że to jest działanie na przyszłość, ale przede wszystkim, bardzo ubogacać różnego rodzaju inicjatywy patriotyczne.

Klub Inteligencji Katolickiej w Nowym Sączu obchodził swoje obchody z rocznym opóźnieniem, które spowodowała pandemia.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Bożena Jawor
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN