Klub, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego pomaga młodym mamom i nie tylko

14.09.2021

Spotkania z położną, doradcą laktacyjnym, warsztaty z fizjoterapeutą czy logopedą. Między innymi z takiej propozycji mogą skorzystać tarnowskie rodziny, kobiety w ciąży, po porodzie, a także ich dzieci.

Spotkania organizuje Klub Zdrowej Mamy i Dziecka w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób – mówi koordynatorka Klubu Zdrowej Mamy i Dziecka Barbara Gębiś.

Jak dodaje, wydarzenie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Tarnowa.

– Rodzice chętnie wychodzą na różnego rodzaju spotkania ze specjalistami, w grupie też jest troszkę inna edukacja, zawsze ktoś coś podpyta, podpowie, rodzice też chętnie wymieniają się różnego rodzaju doświadczeniami z zakresu wychowania dzieci, lubią o nich opowiadać. Myślę też, że jeśli można coś skonsultować na żywo ze specjalistą jakieś niepokojące objawy czy wątpliwości, to uważam, że takie spotkania ze specjalistą w małych grupach są jak najbardziej pożądane. 

– Na spotkania zapraszamy różnych ekspertów – dodaje Barbara Gębiś.

– Są spotkania z położną, z doradcą laktacyjnym, po porodzie są indywidualne konsultacje z fizjoterapeutą, aby sprawdzić stan całego organizmu po ciąży, są spotkania z różnymi specjalistami, dietetykiem, stomatologiem, ratownikiem medycznym.

– Stawiamy na profilaktykę – podkreśla koordynatorka Klubu Zdrowej Mamy i Dziecka.

– Po to są te konsultacje terapeutyczne, aby nauczyć kobiety odpowiednio podnosić dziecko, odpowiednio schylać się do dziecka, żeby po prostu nie przeciążać tego kręgosłupa i nie kompensować złymi wzorcami ruchowymi, ponieważ później się to przekłada na inne dolegliwości bólowe, nie tylko w obrębie kręgosłupa, ale także kończyn górnych czy dolnych, odcinka szyjnego kręgosłupa. Chcemy tu też dużą profilaktykę wprowadzić, jak chodzi o przyszłe ewentualne negatywne skutki tych złych wzorców ruchowych.

Warsztaty są organizowane w różnych terminach do końca roku. Od stycznia ruszy kolejna edycja i potrwa do końca czerwca.

Żeby skorzystać z konsultacji trzeba być mieszkańcem miasta Tarnowa i wcześniej zapisać się na zajęcia. Liczba miejsc na poszczególne spotkania jest ograniczona.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Odbywają się w Centrum Aktywności Rodzinnej przy ul. Fatimskiej 59.

Posłuchaj:
Barbara Gębiś
Cała rozmowa
Jolanta Moździerz, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN