Nie żyje kobieta, która skoczyła z mostu heleńskiego [ZDJĘCIA]

04.01.2018

Zmarła kobieta, która skoczyła z mostu heleńskiego w Nowym Sączu. Jak wiecie z wiadomości RDN Nowy Sącz do zdarzenia doszło przed godz. 13.00.

Świadkiem tego zdarzenia był kierowca, który jechał za kobietą. Zatrzymał samochód i wbiegł za nią do wody – informuje Paweł Motyka, zastępca komendanta straży pożarnej w Nowym Sączu. – Strażacy działali z dwóch stron. Jedne siły od strony mostu heleńskiego, drugie od mostu północnego. Obserwowaliśmy nurt rzeki nie widząc nikogo. Później dotarła do nas informacja o tym, że kobieta z tym mężczyzną znajdują się w połowie odległości między mostami. Nie wiemy jeszcze jak to się stało, że znaleźli się na brzegu – dodaje.

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu informuje, że około godziny 12.20 oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał informację, że jakaś kobieta skoczyła z mostu helleńskiego w Nowym Sączu. Widząc to przejeżdżający tamtędy mężczyzna, zatrzymał samochód, pobiegł w dół rzeki i wskoczył do wody by ją ratować. Płynął za kobietą, lecz gdy jego organizm zaczął się mocno wychładzać biegł za kobietą wzdłuż brzegu i próbował ją wyciągnąć z wody. Gdy udało mu się ją wyciągnąć na twardą powierzchnię w pobliżu brzegu, mężczyzna podjął reanimację. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, na wysokości ulicy Flisaków wspólnie wyciągnięto kobietę z wody. Wtedy reanimację przejęli policjanci, a następnie przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Jednak mimo wysiłków wielu osób kobieta zmarła. Policja ustaliła jej tożsamość. Kobieta to 52-letnia mieszkanka powiatu nowosądeckiego.

Mężczyzna, który bez wahania wskoczył do wody by ratować nieznaną sobie kobietę, to 39-letni mieszkaniec Małej Wsi w gminie Chełmiec.

Posłuchaj:
Paweł Motyka
Maria Mółka, fot. Janusz Bobrek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN