Kobiety, które obawiają się mammografii mogą spotkać się ze specjalistą w Gorlicach

15.09.2020

Centrum Zdrowia Tuchów organizuje tutaj spotkanie z doświadczonym lekarzem specjalistą diagnostyki obrazowej, który wyjaśni zainteresowanym dlaczego warto wykonywać badania mammograficzne i jak można zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Po części informacyjnej można będzie także zadawać pytania. Ponadto zaplanowano poczęstunek przy kawie lub herbacie. Każda z pań uczestniczących w spotkaniu otrzyma podarunki: maseczki, materiały edukacyjne na temat samobadania w formie estetycznych zawieszek pod prysznic, notatniki, długopisy i publikacje. Bezpłatne spotkanie z paniami po 50. roku życia odbędzie się w czwartek (17.09) w Gorlicach o godzinie 15 w restauracji Kaflarnia (przy ulicy Węgierskiej 41).

Przypomnijmy, że w ramach programu Zrób to mammo Centrum Zdrowia Tuchów wspiera panie, które zdecydują się na wykonanie diagnostyki. Pomoc polega też na finansowaniu kosztów dojazdu na badanie. Ponadto osoby, które opiekują się np. starszymi członkami rodziny na czas wizyty diagnostycznej mogą skorzystać z pomocy profesjonalnych opiekunów.

Rak piersi określany “epidemią XXI wieku” atakuje coraz częściej. W ostatnich 30 latach w Polsce dwukrotnie wzrosła liczba zachorowań na ten nowotwór. Niestety w naszym regionie liczba kobiet korzystających z profilaktycznej diagnostyki nie sięga nawet 30 % uprawnionych. Tymczasem to właśnie mammografia pozwala na znalezienie małych zmian rakowych, zanim staną się one wyczuwalne przez lekarza lub samą kobietę. Panie zainteresowane wykonaniem badania mogą telefonować pod numer 604 430 775.

Maria Mółka, źródło: Centrum Zdrowia Tuchów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN