Kobiety w polityce, mediach oraz różnych zawodach – debata [ZDJĘCIA]

09.03.2019

Coraz większa aktywność kobiet w świecie zawodowym i politycznym. Takie argumenty padły podczas dyskusji w czasie Debaty Charytatywnej w tarnowskiej Sali Lustrzanej.

Do udziału zaproszono kobiety w różnym przedziale wiekowym, reprezentujące różne zawody.

Teraz kobiety można spotkać we wszystkich zawodach i nie są już kojarzone jako domowe gosposie – mówi wicemarszałek małopolski Anna Pieczarka. – Ja się czuje w nowej roli bardzo dobrze. Zwłaszcza biorąc pod uwagę mój wynik wyborczy. To znaczy że wiele osób zaufało po prostu kobiecie. Kobiety są coraz bardziej aktywne. Jestem tego dobrym przykładem. Niekoniecznie przy garnkach, nie jest to to co lubię robić. Natomiast są inne sfery np. moda, która mnie bardzo interesuje – dodaje.

Ostatni rok zmienił wiele w moim życiu i staram się w tym odnajdywać – mówi tarnowska radna Agnieszka Danielewicz. – Zostałam kobietą w polityce. Zawsze zajmowałam się sprawami społecznymi. Natomiast teraz poszłam trochę dalej. Chciałam zajmować się sprawami Rady Miasta, z poziomu radnego. Staram się w tym odnajdywać i myślę, że idzie mi w tym coraz lepiej. Coraz więcej się uczę i coraz szybciej się odnajduje. Czasami podczas obrad trzeba podjąć odważne decyzje, np. takie jak podwyżka.

 

Na przestrzeni lat kobiety przeszły wielką przemianę. – Rozmawiamy o roli kobiet we współczesnym świecie – mówi Dorota Kunc, dziennikarz radia RDN. – O tym jak kobiety wyzwoliły się, jak uzyskały prawa wyborcze, jak przeszły przez proces emancypacji. A ja sobie tak myślę, że przez wszystkie stulecia, nie poradziliśmy sobie z jednym zasadniczym problemem. Życzliwości kobiety do kobiety, człowieka do człowieka. I to jest tak jakby zasadniczy temat i problem do dyskusji, żebyśmy my jako ludzie, byli dla siebie po prostu lepsi – dodaje.

W debacie udział wzięła również wykładowca akademicki dr Eliza Krzyńska – Nawrocka oraz Lidia Jaźwińska, przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów.

Podczas spotkania zbierane zostały pieniądze na Diecezjalny Dom Samotnej Matki w Tarnowie.

Posłuchaj:
Anny Pieczarki
Agnieszki Danielewicz
Doroty Kunc
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN