Dzień Kota z problemami w tle

17.02.2018

Mały, duży, rasowy, czy pospolity dachowiec – czyli jednym słowem kot, który właśnie dzisiaj obchodzi swoje święto. W Tarnowie nie bez problemów, bo brakuje pieniędzy na ich sterylizację.

Populacja jest duża i niestety każdego roku wiele z nich jest porzucanych lub rozjeżdżanych przez samochody.

Krzysztof Giemza prezes Fundacji Zmieńmy Świat w Tarnowie, która daje wszystkim kotom drugą szansę mówi, że wyrzucanie pupila, bo nam się na przykład znudził to oznaka okrucieństwa, które powinno być karane.

– Często koty do nas trafiają. Są to koty po różnych przejściach, ofiary wypadków, albo ludzkiego okrucieństwa. Są porzucone, lub miały inne nieszczęsne zdarzenia losowe. To jest brak wyobraźni, ale tez brak empatii. Ludzie nieraz bywają bezmyślni i okrutni – dodaje Krzysztof Giemza.

Obecnie w Kocim Azylu znajduje się blisko 40 kotów. Krzysztof Giemza zachęca do adopcji zwierzaków. Dodaje, że dorosłe koty są bardzo oddane i chętnie oswajają się z nowym właścicielem.

Tymczasem miasto mimo protestów przeciwko niskim nakładom na sterylizację bezdomnych kotów, jeszcze nie zdecydowało o korekcie dofinansowania. To temat najbliższej sesji Rady Miasta.

Posłuchaj:
Krzysztof Giemza
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN