Kolędowanie na tarnowskiej starówce

15.12.2021

Dokładnie tydzień przed Bożym Narodzeniem, w sobotę 18 grudnia, w centrum Tarnowa będzie można poczuć klimat świąt oraz wspólnie pośpiewać kolędy i pastorałki.

Sąsiedzkie kolędowanie na tarnowskiej starówce o godz. 17.00 rozpocznie występ szkolnego chóru oraz jasełka, a pół godziny później zaprezentuje się Grupa Kolędnicza Śmignianie.

Przewodniczący Rady Osiedla ‘Starówka’ Ryszard Żądło zaprasza też do wzięcia udziału w konkursach, które przewidziano tego wieczoru.

– Konkurs z nagrodami na świąteczny piernik związany z tarnowską starówką. Trzeba wykonać z piernika pewne elementy związane ze starówką. W poprzednich latach było bardzo duże zainteresowanie tym konkursem, więc mam nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie. W drugim konkursie będziemy oceniali strój jasełkowy, czyli przebrania dzieci, które przyjdą na to nasze przedsięwzięcie na tarnowski rynek.

Będzie też okazja, by posłuchać pastorałek w wykonaniu uczestniczki programu The Voice of Poland, tarnowianki Pauliny Ignac.

Koncert finałowy będzie o 18.30, wtedy też na scenie wystąpi SOLski Chór wraz z uczestnikami warsztatów muzycznych.

Jak podkreśla Ryszard Żądło, zaproszeni na to wydarzenie są wszyscy mieszkańcy Tarnowa i całego regionu.

– To, że kolędujemy na starówce nie znaczy, że nie mogą być tu wszyscy tarnowianie, dlatego przybywajcie, tym bardziej, że na tarnowskim rynku będzie trwał kiermasz świąteczny, więc to będzie taka już atmosfera świąteczna i w dekoracjach i w klimatach, więc my wpisujemy się w ten program przedświąteczny. Nie odrzucajmy możliwości spotkania się nawzajem, zaśpiewania wspólnie kolędy. Czas pandemii spowodował, że zaczęliśmy się izolować, a spróbujmy jeszcze w bezpiecznym wymiarze na tarnowskim rynku spotkać się przed Świętami Bożego Narodzenia.

Jest to już piąta edycja kolędowania na tarnowskiej starówce. W tegoroczną akcję włączyli się także tarnowscy restauratorzy, którzy przygotują świąteczne potrawy do degustacji.

Sąsiedzkie kolędowanie na tarnowskiej starówce, przypomnijmy w sobotę 18 grudnia między 17.00 a 19.00.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN