Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w Krynicy będzie zamknięta

31.08.2020

Od jutra (1.09) kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w Krynicy będzie zamknięta z powodu remontu i przebudowy. Już niebawem na górze ma powstać taras widokowy, przebudowany będzie także dziedziniec wewnętrzny. W budynku górnej stacji zostaną także zamontowane okna widokowe, by turyści mogli obserwować widoki po stronie Rajskich Ślizgawek.

– Taras widokowy, który będzie nad szczytem kolejki umiejscowiony będzie powodował to, że będzie bardzo ładny widok w północną stronę ul. Piłsudskiego czyli tej ulicy wjazdowej do Krynicy – Zdroju i podejrzewam, że wieczorową porą – przede wszystkim zimową, kiedy będzie dużo tych światełek świątecznych rozświetlało Krynicę, będzie to niesamowicie fajny punkt widokowy. Cieszymy się, że idzie to ku lepszemu, że to będzie modernizowane – mówi Daniel Lisak szef Krynickiej Organizacji Turystycznej.

Po remoncie obiekt odzyska swój historyczny charakter, pojawią się też udogodnienia dla turystów. Docelowo obiekt ma być także dostosowany do organizowania dancingów. Prace mają zakończyć się 15 grudnia tego roku.

Posłuchaj:
Daniel Lisak
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN