Kolejna pomoc finansowa po trąbie powietrznej w gminie Korzenna

27.07.2021

Do mieszkańców gminy Korzenna, poszkodowanych przez czerwcową trąbę powietrzną w Koniuszowej, trafiła kolejna pomoc finansowa. Jak informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej to ponad 100 tysięcy złotych.

W Korzennej wydano w sumie 22 decyzje uprawniające do skorzystania ze wsparcia państwa. 11 wnioskodawców, otrzymała zasiłek w wysokości do 6 tysięcy złotych przeznaczony na doraźne, najpilniejsze potrzeby. W sumie to 59 tysięcy złotych.

W przypadku wsparcia dla domów, które wymagają remontu, wydano dotąd siedem decyzji na kwoty do 200 tysięcy złotych. Do tej pory poszkodowanym wypłacono ponad 36 tysięcy złotych, ale to jedna z 4 transz.

Na remont zniszczonych budynków gospodarczych, można pozyskać do 100 tysięcy złotych. Pozytywne decyzje wydano dla czterech wniosków. Wypłacono 17 tysięcy złotych. Łączne wsparcie wypłacone dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną wyniosło blisko 113 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć, że w lipcu gmina Korzenna ucierpiała też przez ulewne deszcze, które spowodowały duże straty zarówno w infrastrukturze gminnej, jak i prywatnych domach.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN