Kolejna próba odwołania dyrektor

24.03.2020

Zarząd powiatu mieleckiego nie poddaje się i po negatywnej opinii kuratora i kilku miesiącach ciszy, znów przystępuje do procedury odwołania dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych.

Jak tłumaczył radnym Andrzej Bryła wicestarosta mielecki – zaistniały nowe okoliczności w sprawie zarządzania szkoły przez Elżbietę Wyparło.

– Chodzi o załatwienia kwestii płatności składek PFRON-u przez Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych i postępowania pani dyrektor w tej kwestii. W ocenie zarządu takie postępowanie nie daje nam możliwości sprawowania nadzoru w ustawowym zakresie nad dyrektorem i placówką.

Zdziwienia takim krokiem nie kryli radni opozycji.

– Poprzednim razem też rzekomo wszystko było robione zgodnie z prawem, a to tylko pani dyrektor Elżbieta Wyparło rzekomo łamała i niestosowała prawa, ale wiemy, że kuratorium oświaty odrzuciło wszystkie zarzuty jako bezpodstawne albo mocno naciągnięte. Czy wobec tego to już nie sugeruje jakiegoś sposobu nadużywania władzy? – mówi Maria Orłowska.

Marek Paprocki przewodniczący rady powiatu z kolei poprosił zarząd, aby w tym szczególnym momencie czyli epidemii koronawirusa nie podejmować żadnych decyzji w związku z odwołaniem dyrektora placówki.

 

Posłuchaj:
Andrzej Bryła
Maria Orłowska
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Głuc
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN