Kolejna ścieżka rowerowa powstaje w regionie tarnowskim

21.06.2019

Ponad dwukilometrowy odcinek połączy Wierzchosławice z trasą Velo Dunajec. Droga będzie prowadzić przez Gosławice, wiaduktem nad autostradą i zakończy się w okolicach Domu Wincentego Witosa.

Projekt zaprezentowano publicznie podczas plenerowego spotkania z dziennikarzami. Nie ujęto w nim jednak możliwości budowy dalszej części trasy w kierunku Dwudniaków.

Budowa kolejnych kilometrów dróg dla rowerzystów to priorytet dla władz województwa – przekonywał marszałek Małopolski, Witold Kozłowski.

– To jest duży program wojewódzki, który my kontynuujemy. Przywiązujemy do tego programu dużą wagę. Bardzo nam zależy, aby jak największa ilość kilometrów tych tras rowerowych została wykonana. Też mamy taką nadzieje, że na następny rok będziemy otwierać ten odcinek blisko dwu i pół kilometrowy.

Wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz ma nadzieję, że ten fragment ścieżki rowerowej to początek rozbudowy tras dla miłośników jednośladów.

– Ta droga rowerowa będzie przebiegać od mostu na Dunajcu do drogi wojewódzkiej i jej odcinka Wojnicz – Dąbrowa Tarnowska. W mojej ocenie w drugim etapie powinna zostać wybudowana ścieżka rowerowa z prawdziwego zdarzenia od tej drogi wojewódzkiej do Społecznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na Dwudniakach. To traktowalibyśmy jako drugi etap. Ale mimo to już dzisiaj można spokojnie i bezpiecznie do lasu oraz ośrodka dojechać rowerem.

Nowa ścieżka rowerowa powstanie w gminie Wierzchosławice do końca 2020 roku. Koszt inwestycji to blisko milion złotych. Pieniądze na ten cel pochodzić będą ze środków unijnych oraz z budżetu gminy.

Posłuchaj:
Witold Kozłowski
Andrzej Mróz
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN