Kolejne cięcia finansów na przebudowę Stadionu Miejskiego

05.08.2019

Tym razem radni o 50 tysięcy złotych zmniejszyli budżet, przeznaczony na projektowanie nowego obiektu. Według urzędników tarnowskiego magistratu, nie powinno to zakłócić terminów zaplanowanych prac. 

Do końca roku chcemy wypracować wspólny projekt modernizacji obiektu – mówi skarbnik miasta, Sławomir Kolasiński.

– Prowadzone prace projektowe będą do końca roku. To nic nie koliduje. Środki finansowe na wypłatę dla projektanta są zabezpieczone. Jeśli zdąży do końca roku z odbiorem tego obiektu, to w tym roku otrzyma wynagrodzenie. A jeżeli będzie to przesunięcie na początek roku, to z przyszłorocznego budżetu. Nie mamy problemy z płatnością za ten projekt.

Od kilku miesięcy trwają konsultacje w sprawie projektu przebudowy stadionu. Uczestniczą w nim przedstawiciele klubów piłkarskiego i żużlowego, a także architekci.

Sprawa przebudowy stadionu musi szybko ruszyć do przodu – mówi radny Koalicji Obywatelskiej, Zbigniew Kajpus.

– Stadion Miejski jest bolączką całego Tarnowa. Myślę, że w tym roku zabezpieczymy odpowiednie środki finansowe, aby w najbliższych miesiącach te zadanie w końcu ruszyło. Abyśmy w końcu zmodernizowali nasz stadion.

Tarnowski samorząd liczy na uzyskanie dotacji, która pozwoli szybko rozpocząć inwestycję.

Chcemy wykorzystać fakt, że w Małopolsce będzie odbywać się międzynarodowa impreza sportowa – dodaje Sławomir Kolasiński.

– Zapewne jak zostanie wykonany projekt, to powstanie jakiś kosztorys. Myślę, że będą to dziesiątki milionów złotych, koszt takiego stadionu. Będziemy się starać w ministerstwie sportu jak i u marszałka małopolski, bo planowane są w naszym województwie Igrzyska Europejskie. Gdy Tarnów otrzymałby taką możliwość, że odbywałyby się jakieś konkurencje na tym stadionie to możliwe że, moglibyśmy się strać o kasę we władzach wojewódzkich.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej tarnowskiego budżetu urzędnicy zaplanowali ponad 40 milionów złotych na przebudowę stadionu.

Prace miałyby odbywać się etapami, aby nie były one uciążliwe dla sportowców.

Posłuchaj:
Sławomir Kolasiński
Zbigniew Kajpus
Sławomir Kolasiński
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN