Kolejne pieniądze na likwidację barier architektonicznych w powiecie tarnowskim

13.08.2019

Samorząd zamierza przeznaczyć je na budowę wind oraz podjazdów w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dwudniakach.

Tego potrzebują uczniowie oraz mieszkańcy placówki – mówi starosta tarnowski Roman Łucarz.

– Wykonanie wszelkiego rodzaju wind, czy też urządzeń, które są wymagane w placówkach z osobami niepełnosprawnymi. Te urządzenia będą za przekazany milion złotych zakupione, co jest bardzo istotne. To jedyny ośrodek w powiecie tarnowskim Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. W tej chwili mamy tam 70 uczniów. Takie ośrodki są bardzo potrzebne. Te dzieci nie są pozostawione same sobie. W naszym ośrodku mamy również internat.

Władze województwa małopolskiego w tym roku przeznaczyły na likwidację barier architektonicznych w budynkach ponad 4 miliony złotych.

Połowa tej kwoty przypadnie dla placówek z regionu tarnowskiego – mówi wicemarszałek małopolski Marta Malec – Lech.

– Mają pomóc osobom niesamodzielnym, osobom niepełnosprawnym tak aby dostosować w budynkach użyteczności publicznej do tego, aby te osoby mogły wyjść spoza swojego miejsca zamieszkania. Żeby mogły aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Programem było bardzo duże zainteresowanie, bo wpłynęło 48 wniosków, na kwotę ponad 20 milionów złotych. Najwięcej wniosków pozytywnie zostało rozpatrzonych w regionie tarnowskim, na kwotę ponad 2 miliony złotych.

Wsparcie zarządu województwa otrzymali również przedstawiciele powiatu dąbrowskiego. Na przebudowę budynku szkoły podstawowej w Kupieninie oraz dąbrowskiego magistratu obie jednostki dostały po 50 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Marta Malec – Lech
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Maciej Rogóż
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN