Kolejne pociski pod mostem heleńskim

16.04.2018

Kolejne niewybuchy znalezione pod mostem heleńskim. Na pociski natrafili robotnicy, którzy pracują przy rozbiorce przeprawy przez Dunajec. Są to 3 pociski najprawdopodobniej pochodzące z II wojny światowej. Dwa znajdują się na brzegu, a jeden w wodzie. 

– Na miejscu pracuje grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z sądeckiej Policji oraz Strażnicy Miejscy – tłumaczy Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Powiadomiliśmy o tym patrol saperski z Krakowa. Do momentu ich przyjazdu będziemy pilnować niewybuchów – dodaje.

To już kolejny przypadek znalezienia niewybuchów w tym miejscu. W ubiegłym tygodniu doszło do podobnej sytuacji, jednak wtedy znaleziono tylko jeden pocisk. Saperzy zabrali niewybuch i zdetonowali go w bezpiecznych warunkach.

Policja przypomina, że w przypadku kiedy znajdziecie niewybuch, trzeba od razu zgłosić to na policję. Przesuwanie lub przenoszenie takiego znaleziska może grozić jego detonacją. Wybuch może spowodować nie tylko mocne urazy ciała ale nawet śmierć osoby przebywającej w pobliżu.

Posłuchaj:
Iwona Grzebyk-Dulak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN