Kolejne problemy z dostawą szczepionek przeciw Covid-19

16.02.2021

Znów przychodnie w regionie narzekają, że opóźnienia dezorganizują pracę placówek i tempo szczepień.

Tak jest m.in. w Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Skrzyszowie.

– Miała przyjść w poniedziałek, dostaliśmy maila, że w środę, wczoraj wieczorem dostaliśmy wiadomość, że będzie dopiero w czwartek. Musimy przestawiać pacjentów właściwie codziennie. Wczoraj informowaliśmy, że będą szczepieni w środę, dziś będą informowani, że będą szczepieni w czwartek lub w piątek – mówi Alina Starzychowicz – Smagacz, kierownik GZOZ w Skrzyszowie.

Zapisanym pacjentom jest wyznaczany nowy termin szczepień.

Z ciągłymi zmianami terminów dostaw szczepionek musi uporać się również Mościckie Centrum Medyczne.

Dodatkowym problemem jest to, że szczepionek jest mało – mówi Klaudia Ciochoń, kierownik Działu Organizacji, Nadzoru i Rozliczeń Usług Medycznych w MCK.

– Mamy 30 dawek tygodniowo na pierwszą dawkę dla pacjentów i to zarówno tych mobilnych, jak i niemobilnych. Bardzo mała ilość, a bardzo dużo pacjentów. Dowiadujemy się tak naprawdę z dnia na dzień, że nie dostaniemy dziś szczepionki. W kółko są pacjenci przerejestrowywani. Ustaliliśmy do końca marca grafiki, a pacjenci są przenoszeni, bo dostawy są opóźniane.

Dodajmy, że część przychodni narzeka także na niezdyscyplinowanych pacjentów, którzy nie przychodzą na umówiony termin szczepień.

Stąd apel, aby odpowiednio wcześnie informowali przychodnie, że nie wezmą szczepionki, wtedy zmieniony jest termin, bądź pacjent jest wypisywany z listy.

Posłuchaj:
Alina Starzychowicz – Smagacz
Klaudia Ciochoń
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN