Kolejny sprzęt trafił do szpitala

04.05.2020

Grupa Szyjemy maseczki dla szpitala w Brzesku, która wspiera ZOZ dostarczając posiłki, sprzęt, środki ochrony oraz organizując zbiórki pieniężne przekazała kolejna darowiznę dla medyków.

Tym razem do szpitala trafiły trzy pralkosuszarki oraz płyny do dezynfekcji. Informacje o potrzebach pozyskaliśmy od zespołu ratownictwa medycznego – mówi Łukasz Kurek z grupy.

– Tutaj w Brzesku problem nie istnieje jeśli chodzi o dezynfekcję ubrań, które ratownicy mają na sobie. Ten problem występował na tych zewnętrznych jednostkach typu Szczurowa i Czchów.

Grupa zawiązała się przed sześcioma tygodniami na jednym z portali społecznościowych. Obecnie liczy 1 200 osób. Dzięki tym ludziom już ponad 15 tysięcy maseczek w Brzesku i miejscowym powiecie trafiło do różnych służb i osób będących na pierwszej linii walki z zagrożeniem. Rzeczowo i finansowo akcję wspierają prywatni darczyńcy i lokalni przedsiębiorcy. Prócz pieniędzy przekazują materiał – jak właścicielka jednego ze sklepów, która ufundowała ponad dwustumetrową belę tkaniny bawełnianej.

Obecnie na portalu zrzutka.pl grupa zbiera pieniądze na zakup respiratora transportowego. Z potrzebnych 50 tysięcy na razie zgromadzono ponad 15.

Członkowie grupy angażują się też w druk przyłbic, zakup kombinezonów, zapewnienie posiłków dla osób objętych kwarantanną i wody butelkowanej dla szpitala oraz hospicjum. Efektem ich zabiegów jest zapewnienie komory dekontaminacyjnej dla Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Posłuchaj:
Łukasz Kurek
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Tadeusz Królczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN