Komisariat policji bliżej centrum miasta? Jest wstępne porozumienie

21.01.2019

Komisariat policji może pojawić się bliżej centrum Nowego Sącza. Od 2013 roku policjanci mają nowoczesną siedzibę przy ulicy Grottgera, ale są to obrzeża miasta. Jest to kłopotliwe dla osób starszych, które mają problem z dojazdem do komendy.

Nowy komisariat miałby się znajdować na działce przy ulicy Głowackiego w Nowym Sączu, niedaleko placu targowego. Mieszkańcom miasta podoba się pomysł budowy komisariatu bliżej centrum.

– Na ulicę Grottgera trzeba daleko jeździć, dlatego komisariat bliżej centrum byłby na rękę całemu społeczeństwu. Byłoby łatwiej reagować policji w razie jakiś niespodziewanych interwencji. Centrum miasta to niespokojna okolica. Uważam, że odkąd policja przeniosła się do nowej siedziby to mamy trochę bezprawie w centrum – usłyszeliśmy na ulicach Nowego Sącza.

Wstępne porozumienie z policją potwierdza Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. Podkreśla, że jest to jedna z nielicznych działek, należących do miasta. – Przez wiele lat majątek miasta był wyprzedawany i naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiednią lokalizację. Jednak wydałem już dyspozycję dotyczące nowego komisariatu policji. 

Sądecka policja również jest przychylna budowie komisariatu. Na razie cały czas trwają ustalenia między prezydentem miasta i komendantem wojewódzkim policji w Krakowie.

– Komendant miejski policji w Nowym Sączu zwrócił się do komendanta wojewódzkiego w Krakowie z prośba o złożenie stosownego wniosku  do prezydenta Nowego Sącza dotyczącego określenia warunków zabudowy dla tej nieruchomości – tłumaczy Iwona Grzebyk-Dulak, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłaby rozpocząć się budowa komisariatu. Jednak nie powinno być problemów z pieniędzmi na ten cel, ponieważ budowę komisariatu ma sfinansować policja.

 

Posłuchaj:
Ludomir Handzel
Mieszkańcy
Iwona Grzebyk-Dulak
Wydawca, fot. Urząd Miasta Nowego Sącza
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN