Komisja Sportu chce dwóch stadionów

22.12.2017

Dwa nowe zmodernizowane stadiony, zamiast jednego dwu funkcyjnego. To propozycja tarnowskich radnych z komisji sportu.

Ich zdaniem, po remoncie na stadionie miejskim odbywałyby się zawody żużlowe oraz imprezy muzyczne. Zaś obiekt lekkoatletyczny w Tarnowie-Mościcach mógłby spełniać również rolę boiska piłkarskiego. – Przebudowa obu obiektów pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych – uważa radny PiS Ryszard Pagacz. – My się nad tym zastanawiamy, czy to dobry pomysł, czy to ma iść w tym kierunku. Modernizacja dwóch stadionów wiąże się z dużymi kosztami. A jak wiemy miasto jest już bardzo zadłużone. Przekonywani do tej inwestycji jesteśmy przez kolegów radnych z komisji sportu oraz osób bezpośrednio związanych ze sportem. Poza tym wiele środowisk zgłasza swoje sugestie jeżeli chodzi o pieniądze, gdzie trzeba je przeznaczyć – dodaje radny PiS.

Nadal jednak na duże pieniądze ze strony magistratu nie mogą liczyć tarnowskie kluby sportowe. – W przyszłorocznym budżecie miasta magistrat wyda realnie ponad milion złotych – podkreśla radny PO Zbigniew Kajpus. – Chcemy aby na sport w Tarnowie z roku na rok te nakłady finansowe rosły. Faktycznie ta proponowana kwota mogłaby być większa. To pozwoli na większy rozwój sportu w mieście. Tu chodzi zarówno o amatorów jak i zawodowców – mówi radny PO.

Ostateczna decyzja w sprawie przyszłorocznego finansowania sportu zapadnie podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Towarzyszyć jej będzie zapewne gorąca dyskusja.

Posłuchaj:
Ryszard Pagacz
Zbigniew Kajpus
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Robert Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN