Komitety Wyborcze z dodatkowym czasem na rejestrację kandydatów na radnych

18.09.2018

Większość komitetów wyborczych z naszego regionu zgłosiła już swoich kandydatów na radnych do Państwowej Komisji Wyborczej. Termin na rejestrację komitetów minął w poniedziałek (17.09) w nocy. Jednak są gminy, gdzie nie udało się zapełnić list.

Taka sytuacja jest między innymi w mieście Grybowie, w Krynicy-Zdroju, w Muszynie i Gródku nad Dunajcem. Państwowa Komisja Wyborcza na razie nie analizuje tej sytuacji, jednak gminne komisje wyborcze mają wszystko pod kontrolą – tłumaczy Maria Zięba, dyrektor sądeckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Zgodnie z przepisami na znalezienie kandydatów komitety wyborcze mają dodatkowe 5 dni. Do 26 września komitety mają czas na zaprezentowanie kandydatów na wójtów i burmistrzów.

– Chcę się zwrócić również z gorącą prośbą do komitetów wyborczych jak i do samych zainteresowanych pracą w obwodowych komisjach wyborczych. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką pracą, już teraz może składać papiery w urzędach gmin i miast oraz w naszej delegaturze przy ulicy Gorzkowskiej 30 w Nowym Sączu – dodaje Maria Zięba.

Posłuchaj:
Maria Zięba
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN