Końcem października ruszy nabór do pilotażowego rządowego programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich

09.10.2019

Na ten cel przeznaczono kilkadziesiąt milionów złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Uruchomienie programu ogłosił w Mielcu premier Mateusz Morawiecki.

– Musimy wyrównywać szanse dla naszych młodych chłopców, którzy nie mogą trenować cały rok jak ich rówieśnicy z południa Europy. A takie talenty jak tutaj są trzeba wypromować.

O 50 procentowe dofinansowanie inwestycji mogą się starać samorządy i kluby sportowe – mówił w Mielcu minister sportu, Witold Bańka.

– Ten projekt realizowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy to dofinansowanie do budowy zadaszenia boiska pełnowymiarowego, a drugi budowy boiska z zadaszeniem. Jestem przekonany, że w przyszłym roku powstanie sporo takich boisk z zadaszeniem.

Przystąpieniem do programu zainteresowane są władze Mielca – mówi prezydent, Jacek Wiśniewski.

– Mamy kilka boisk o sztucznej nawierzchni i gdyby udało nam się chociaż jeden zadaszyć, bylibyśmy bardzo zadowoleni. Teraz będziemy zagłębiać się w ten program, jego zasady i rozważać co robić. Chociaż słuchając dzisiejszych deklaracji, to wygląda na to, że takie zadaszenie niebawem będziemy mieć.

W Mielcu brane jest pod uwagę zadaszenie boiska ze sztuczną nawierzchnią na mieleckich błoniach.

Posłuchaj:
Mateusz Morawiecki
Witold Bańka
Jacek Wiśniewski
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN