Koncepcja obwodnicy Wierzchosławic ma być gotowa do końca 2023 roku

29.03.2022

Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę na wykonanie koncepcji obwodnicy Wierzchosławic. Ma być gotowa do końca 2023 roku.

Jak mówił w programie ‘Słowo za Słowo’ wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz, temat obwodnicy istnieje od ponad dziesięciu lat. W listopadzie ubiegłego roku deklarację budowy obwodnicy złożyły władze województwa małopolskiego, które są jego głównym wykonawcą.

Andrzej Mróz przedstawił też proponowany przebieg obwodnicy, który najprawdopodobniej znajdzie swoje odzwierciedlenie w koncepcji.

– Jadąc od strony Wojnicza, w momencie kiedy kończy się obwodnica Wojnicza przed Łętowicami skręcałoby się lekko w lewo w stronę torów i trasa łączyłaby się z drogą 975 około kilometr od ronda w Wierzchosławicach w kierunku na Radłów. Konieczne jest wykonanie łącznika tej obwodnicy z wjazdem do autostrady i tutaj również będzie dyskusja, którędy ten przebieg tego łącznika ma być.

Na budowie obwodnicy skorzystają mieszkańcy Wierzchosławic, Bogumiłowic i Łętowic, gdzie znacząco zmniejszy się ruch.

Koszty wykonania koncepcji w znacznej części pokrywa Zarząd Dróg Wojewódzkich, gmina Wierzchosławice dopłaci 150 tysięcy złotych.

Obwodnica Wierzchosławic powstanie nie wcześniej niż za dwa lata.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN