Kończy się czas na rozliczenie z fiskusem

10.04.2018

Tylko do końca kwietnia możecie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Jak wynika ze statystyk sądeckiego oddziału tej instytucji, na rozliczenie czeka jeszcze ponad 25 tysięcy PIT-ów. Najłatwiej jest to zrobić przez internet korzystając z tzw. elektronicznych PIT-ów.

– Im później złożymy deklarację podatkową, tym czas zwrotu wydłuży się. Osoby które rozliczyły się na początku roku, powinny już otrzymać pieniądze – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Zbigniew Majka, naczelnik Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu. – Z roku na rok liczba PIT-ów składanych przez internet rośnie. W tej chwili szacujemy, że około 70% podatników rozlicza się w taki sposób – dodał.

Tym, którzy mają problem z rozliczeniem, mogą pomóc urzędnicy skarbowi. Można także skorzystać z porad ekspertów w ministerstwie finansów, którzy mają dyżury telefoniczne.

Rozliczyć trzeba się do końca kwietnia. Pod koniec miesiąca Urząd Skarbowy w Nowym Sączu będzie czynny dłużej. W tym roku do sądeckiej skarbówki powinno wpłynąć ponad 125 tysięcy deklaracji. Na wypłacenie zwrotu podatku urząd ma 3 miesiące.

Posłuchaj:
Zbigniew Majka
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN