Zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy “OtwieraMY Gospodarkę” rozpoczyna Konferderacja

28.01.2021

Projekt dotyczy zniesienia gospodarczych obostrzeń z powodu pandemii COVID-19.

Żeby walczyć z epidemią i funkcjonować normalnie potrzebujemy dobrze funkcjonującej gospodarki, a teraz tak się nie dzieje. Lockdown to nie tylko liczby, ale tragedie konkretnych osób – powiedział RDN poseł Konfederacji Konrad Berkowicz. – Mnóstwo przedsiębiorców bankrutuje, ich pracownicy tracą pracę, dlatego jesteśmy przekonani, że lockdown, zamknięcie gospodarki to nie jest dobre rozwiązanie. Chcemy, żeby była jak najszybciej otwarta, stąd akcja OtwieraMY, otwieramy gospodarkę, chcemy wywrzeć nacisk na rząd.

Stąd zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma, jak mówi poseł Konfederacji, jasno w prawie zawrzeć, że można prowadzić działalność gospodarczą i nie będą się z tym wiązać żadne kary, ani problemy z otrzymywaniem rekompensat.

Jak dodaje Konrad Berkowicz, obecny lockdown jest bezprawny.

– To już potwierdziło 21 wyroków rozmaitych sądów, on jet bezprawny. Problem polega na tym, że w Polsce nie zawsze administracja działa zgodnie z prawem i straszy karami ludzi, którzy mimo tego bezprawnego lockdownu chcą otwierać swoje restauracje, hotele i inne działalności gospodarcze oraz wszystkie powiązane z tymi branżami. Chcemy żeby w ustawie było jasno, jednoznacznie powiedziane, że to jest legalne, żeby przedsiębiorcy mogli spokojnie prowadzić działalność gospodarczą w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Więcej o akcji na stronie internetowej www.otwieramygospodarke.pl, a także w tarnowskim biurze poselskim Konrada Berkowicza.

Posłuchaj:
Konrad Berkowicz
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Przemysław Czarnek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN