Konfliktu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie ciąg dalszy

23.10.2019

Uchwałą Senatu z Rady uczelni odwołano Krzysztofa Głomba i Roberta Tomasiewicza.

Przypomnijmy, to właśnie ci członkowie Rady Uczelni poprosili Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o kontrolę, która miałaby wykazać, czy wszystkie działania rektor Jadwigi Laski, były zgodne ze statutem PWSZ.

Podjęcie uchwały o odwołaniu dwóch członków Rady uczelni ma związek przede wszystkim z informacjami szkalującymi uczelnię – mówi RDN rektor Jadwiga Laska

– Pracownicy wypowiedzieli się na piśmie, że są zaniepokojeni całą tą sytuacją i informacjami, które nie są korzystne dla uczelni i są niesprawiedliwe. Również członkowie Senatu takie mają odczucia, bardzo duża grupa senatorów złożyła wniosek o odwołanie tych dwóch panów, którzy najbardziej się przyczynili do tego bardzo niesprawiedliwego i niekorzystnego wizerunku uczelni.

Rektor PWSZ dodaje, że czas tych działań nie jest przypadkowy.

– W czasie kiedy mamy inaugurację, kiedy świętujemy rozpoczęcie nowego roku akademickiego, kiedy młodzi ludzie bacznie zwracają uwagę na informacje o uczelni, członkowie organu uczelni działają w ten sposób, że zniechęcają młodzież takimi informacjami, u niektórych budzą poczucie lęku czy na pewno jest dobrze, a może stanie się coś złego, skoro są informacje o nieprawidłowościach rzekomych.

Co na to autorzy listu i oświadczenia do mediów, którzy zostali odwołani z Rady?

Krzysztof Głomb w rozmowie z RDN mówi, że na razie nie będzie komentował tej sprawy.

W najbliższy piątek odwołani członkowie, którzy wcześniej zostali wybrani do Rady Uczelni spoza społeczności akademickiej, mają wydać oświadczenie.

Do tematu będziemy wracać.

Więcej też w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Jadwiga Laska
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN