Kongregacja Kupiecka apeluje o rozwagę i wpieranie lokalnych przedsiębiorców

02.04.2020

Zrzeszenie zwraca się do Sądeczan z apelem, aby kupowali lokalne, sądeckie produkty różnych branż. To pozwoli przetrwać trudne czasy nie tylko producentom ale i właścicielom sklepów. – To dziś od naszej postawy zależy w dużej mierze to, jak nasza lokalna gospodarka poradzi sobie z tym kryzysem – mówi szef kongregacji Józef Pyzik.

Jednocześnie dziękujemy za dotychczasową rozwagę w kwestii bezpieczeństwa na terenie sklepów, ale dalej zwracamy się z tym apelem, aby zakupy robić rozważnie, nie tylko z troską o samych siebie, ale też personel sklepów – apeluje szef kongregacji

– Widzimy jakby mniej klientów w sklepie patrząc na wydrukowane paragony fiskalne, ale tę zakupy są większe, czyli jakby skutkuje ten apel, aby robić rzadziej, a większe te zakupy. Jest to ku naszemu bezpieczeństwu, ale przede wszystkim bezpieczeństwu obsługi sklepów. Aby one funkcjonowały do końca to muszą być te osoby zdrowe. Myślę tutaj o paniach, które stojącą za ladą.

Przypomnijmy, że nowe obostrzenia nakazują wyraźne odstępy między osobami robiącymi zakupy. W sklepie powinny zaś przebywać odpowiednio trzy osoby na jedną kasę, a każdy kupujący powinien mieć nałożone rękawiczki ochronne.

Dodatkowo w godzinach od 10.00 do 12.00 zakupy mogą robić tylko osoby powyżej 65 roku życia.

Posłuchaj:
Józef Pyzik
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN