Koniec remontu drogi wojewódzkiej Lisia Góra – Mielec [ZDJĘCIA]

21.10.2018

Na małopolskim odcinku trasy w kierunku Nowej Jastrząbki, poszerzona została jezdnia, wzmocnione pobocza. Wybudowane zostały również chodniki, a także zainstalowane oświetlenie w rejonach przejść dla pieszych oraz przystanków.

– Remont tej drogi był potrzebny, teraz jest wygodnie i bezpiecznie – mówią mieszkańcy i kierowcy z gminy Lisia Góra. – Jeździ się zdecydowanie lepiej, nie ma dołków tych co ostatnio, było ich tu wiele w drodze. To była  katastrofa jazda po tej drodze. Tylko zawieszenie się psuło. Czekaliśmy blisko 30 lat na nową drogę. Mamy
wybudowany chodnik, możemy przynajmniej bezpiecznie przejść. Nawierzchnia jest równa, bez dołów. Wymalowane są pasy, dobrze ustawione znaki. Dobrze się jeździ, droga jest szersza i bezpieczniejsza – komentują.

Drogowcy musieli pogodzić prowadzenie remontu z ruchem samochodów. – To było dla nas duże wyzwanie – mówi Paweł Cholewa, kierownik remontu drogi. – To było największą uciążliwością tego kontraktu, ciągły ruch drogowy. Mieszkańcy wyszli nam naprzeciw i bardzo pomagali. Z racji doświadczenia umiemy sobie radzić z wszystkimi utrudnieniami. Droga została poszerzona do siedmiu metrów, pobocza do metra dwudziestu centymetrów. Zostało wykonane nowe odwodnienie drogi, a także przepusty pod drogą – wylicza.

Droga przed remontem była dziurawa i nierówna. – Zanim ruszyły prace, trzeba było uzyskać pozwolenia i wykonać projekty przebudowy – mówi Robert Górecki, zastępca dyrektora ds inwestycji Zarządu Dróg
Wojewódzkich w Krakowie. – Na początku musieliśmy uzyskać wszystkie decyzje środowiskowe. Było to
potrzebne, aby uzyskać pieniądze unijne na realizację zadania. Ta decyzja powstała w 2015 roku i następnie ruszył proces realizacji zadania, który według mojej oceny trwał bardzo płynnie. Przez okres dwóch lat musieliśmy uzyskać wszelkie decyzje administracyjne, które umożliwiły nam realizację zadania – relacjonuje.

Trwająca blisko dwa lata modernizacja drogi kosztowała blisko 15 milionów złotych. Duża część pieniędzy na tę inwestycję pochodziło z dofinansowania unijnego.

Posłuchaj:
Mieszkańcy i kierowcy
Paweł Cholewa
Robert Górecki
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN