Nie mieli konkurentów i zwyciężyli w wyborach

22.10.2018

Wszyscy kandydaci na wójtów i burmistrzów z naszego regionu, którzy nie mieli kontrkandydatów w wyborach samorządowych, utrzymają swoje stanowiska.

Muszyna znów postawiła na Jana Golbę. Urzędujący burmistrz nie miał kontrkandydata i jak wynika z obliczeń, około 86% mieszkańców wskazało, że popiera jego rządy.  Muszyną zarządza od 9 lat i będzie rządzić gminą przez kolejne 5. Pełne poparcie ma także w radzie gminy. – Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie mieszkańcy, którzy obdarzyli mnie tak wysokim poparciem. Jest ono na takim samym poziomie, jak w ubiegłych wyborach, co moim zdaniem nie jest łatwe do utrzymania – dodaje Jan Golba.

W uzdrowisku była jednak dosyć niska frekwencja. Do urn przyszło ponad 46 % mieszkańców tej gminy.

Bez zmian również w gminie Bobowa . Mieszkańcy zadecydowali, że Wacław Ligęza będzie rządził miastem w kolejnej kadencji. Urzędującego burmistrza poparło ponad 83 procent głosujących.

– To jest bardzo dobry wynik. Ja to traktuje jak pewnego rodzaju referendum podczas którego, mieszkańcy, którzy mają zastrzeżenia do mojej pracy mogą przy moim nazwisku zakreślić krateczkę na nie – tłumaczy Wacław Ligęza.

Zmian nie chcą też mieszkańcy Grybowa. Ponad połowa głosujących zakreśliła: “tak” przy nazwisku Pawła Fydy. – Bardzo dziękuje wszystkim mieszkańcom przede wszystkim za udział w wyborach. Oczywiście też dziękuje za poparcie mojej kandydatury, bo uzyskałem bardzo dobry wynik i jestem za to wdzięczny mieszkańcom – dodaje Fyda.

Rewolucji na stanowisku wójta nie będzie też w gminie Nawojowa. Mieszkańcy po raz kolejny zagłosowali na Stanisława Kiełbasę. Poparło go ponad 80% uprawnionych do głosowania. Urzędujący wójt zarządza Nawojową i okolicznymi miejscowościami od 20 lat. Z jego listy do rady wejdzie 13 kandydatów, jednak nie wiadomo, czy to wystarczy, by mieć większość. Pozostałe komitety łącznie również będą miały 13 przedstawicieli w radzie.

Posłuchaj:
Jan Golba
Wacław Ligęza
Paweł Fyda
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN