Kontrole autobusów przed wyjazdem na ferie już ruszyły. W Nowym Sączu zdarza się, nawet po kilka zgłoszeń dziennie w tej sprawie

23.01.2020

Rodzice mogą już zgłaszać kolonie swoich dzieci do kontroli. Policja bierze pod lupę także to czym młodzi będą podróżować na zimowy odpoczynek. Każdy kierowca ze swoim autokarem przed wyjazdem w trasę może być wezwany przez służby do przeglądu

– Mój apel jest tylko taki, żeby ta kontrola, która ma się odbyć była zgłoszona wcześniej, najlepiej trzy dni wcześniej. Wtedy można wcześniej, na spokojnie dyslokować służbę w ten region, ale też bez kłopotu będzie ten autobus skontrolowany – wyjaśnia naczelnik drogówki Albert Kogut.

Policja kontrolujE wszystko co może mieć wpływ na bezpieczną podróż czyli układ kierowniczy, hamulcowy, oświetlenie i ogumienie. Kontrole odbywają się w umówionym miejscu.

W trakcie ferii policja kontroluje też samochody osobowe. Warto wiedzieć, że za przewóz dzieci bez fotelika można otrzymać mandat nawet do 500 złotych. Policja sprawdzać będzie też samych kierowców – ich uprawnienia i to czy są trzeźwi.

 

Posłuchaj:
Albert Kogut
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN