Kontrowersje wokół toru kartingowego w Buczu – mieszkańcy mają obawy

15.02.2018

Obecnie ten teren dzierżawi Brzeski Klub Motocrossowy. Jak wiecie z Wiadomości RDN, tarnowski przedsiębiorca chce tam urządzić tor gokartowy.

Urzędnicy postanowili, że ogłoszą przetarg na dzierżawę. To budzi wielkie kontrowersje.

Zdaniem urzędników gmina w każdej chwili może wypowiedzieć umowę dzierżawy, bo jest właścicielem gruntu. Jak podkreśla Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska, przetarg zostanie ogłoszony, bo na ten teren jest co najmniej dwóch chętnych, w tym obecny dzierżawca. – Może przyjdzie ktoś inny i da ciekawszą propozycję – dodaje.

Filip Góra, prezes Brzeskiego Klubu Motocrossowego nie che się wyprowadzać, bo jak mówi, zainwestowali tam sporo pieniędzy. Swoją ofertę dzierżawy złożyli, by nie zaprzepaścić tego, co już zrobili. – Po to ten klub powstał, bo chcemy przyciągnąć młodzież, by nauczyć ich bezpiecznej jazdy – mówi prezes.

Kibicuje im radny z Bucza Piotr Wyczesany, który twierdzi, że to mieszkańcy powinni zdecydować co na tym terenie powstanie. – Tam cały czas ważną umowę dzierżawy ma Brzeski Klub Motocrossowy. Kruszymy kopię, a temat nie jest tego warty – twierdzi radny.

Przetarg może być ogłoszony niezwłocznie po rozwiązaniu umowy z obecnym dzierżawcą.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN