Kontrowersje wokół wybiegu dla psów

18.05.2018

Wybieg dla psów w Tarnowie nie do końca wymarzonym miejscem dla czworonogów – mówią właściciele. Ogrodzony teren na osiedlu Westerplatte, wyposażony w kosze na śmieci, psie pakiety i w ławeczki, ma również kilka zabawek.

Szkopuł w tym, że tunel, równoważnia czy pochylnia są wykonane z elementów metalowych. Jak mówią właściciele psów, z którymi rozmawiał reporter RDN, zwierzęta omijają zabawki i wolą biegać, bo ślizgają się po przeszkodach, których się boją. – To nie jest za bardzo bezpieczne. Takie zabawki powinny być przynajmniej z tworzywa sztucznego. Mojego psa w ogóle to nie ciekawi, nie chce biegać po tych zabawkach. Ja widziałam, że na takich szkołach tresury psów wykonuje się takie elementy z drewna – mówią właściciele psów.

Tarnowscy urzędnicy planując wybieg dla psów, mieli do wyboru katalog zabawek dla czworonogów z plastiku oraz z metalu.

-Wybór padł na metalowe równoważnie i pochylnie – mówi Daniela Motak, rzecznik Urzędu Miasta Tarnowa. – W ofercie firm, które tego typu rzeczy produkują i dostarczają, są zarówno zabawki drewniane jak i metalowe. Na początek kupiliśmy kilka metalowych. Są to sprzęty atestowane i certyfikowane oraz bezpieczne dopuszczone do obrotu. Zapewniam, że w najbliższym czasie pojawią się również urządzenia drewniane – informuje rzecznik.

Budowa miejsca spacerowego dla psów kosztowała blisko 50 tysięcy złotych. W planach tarnowskich urzędników jest budowa kolejnego wybiegu dla czworonogów. Ma on powstać na Piaskówce w okolicach ulicy Romanowicza i Piłsudskiego.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniela Motak
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN